Історія Центру

Для підвищення готовності і забезпечення надійності управління силами цивільної оборони Постановою Ради Міністрів УРСР від 19.12.1964 р. № 1245-00113 в м. Одеса організовано Управління Південної Зони цивільної оборони з включенням до неї Запорізької, Миколаївської, Кримської, Одеської, Херсонської областей та м. Севастополь.

З метою підготовки керівного складу та сил ЦО в областях Південої Зони ЦО згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 12.01.1965 р. № 72- 011, були створені обласні курси цивільної оборони.

Таємною постановою звуженого засідання виконкому Одеської обласної Ради депутатів від 28 січня 1965 р. № 5/13-3/70 створено курси цивільної оборони Одеської області, на яких необхідно було щорічно навчати 1500-1600 осіб керівного складу з загальною тривалістю 10-12 днів для кожної категорії тих, хто навчається. Курси підпорядковувалися Штабу ЦО Одеської області.

В подальшому і до 2003 року курси цивільної оборони перебували під керівництвом Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення облдержадміністрації. Впродовж реформування системи цивільної оборони, відповідно до Постанови кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 р. № 874 “Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту” курси ЦО області були виділені в окрему “юридичну особу” з правом проведення функціонального навчання осіб керівного складу ЦО та інших управлінських кадрів і фахівців на яких поширювалася дія законів у сфері цивільного захисту.

Підготовка на територіальних курсах набула нової форми навчання підвищення кваліфікації цільового призначення. Були відпрацьовані Концепція діяльності курсів ЦО області, відповідні навчальні програми та навчально-методичні документи.

У листопаді 2003 року Інститутом державного управління у сфері цивільного захисту була проведена експертиза рівня програмно-методичного забезпечення курсів та навчально-матеріальної бази. За результатами експертизи територіальним курсам ЦО області МНС України видало сертифікат, який засвідчував право на проведення діяльності з функціонального навчання у сфері ЦЗ. Сертифікований обсяг прийому на функціональне навчання склав 5500 осіб на рік. З отриманням сертифікату курси розпочали повнокровну діяльність щодо безперервного навчання осіб керівного складу та фахівців ЦЗ,

З метою подальшого розвитку та удосконалення навчання в системі ЦЗ реформується структура територіальних курсів ЦО області.

Спільним рішенням МНС України та Одеської облдержадміністрації від 27 лютого 2006 року № 23/01-40/1393/900 “Про зміну найменування курсів цивільної оборони Одеської області ” до курсів ЦО області приєднано навчальний центр ГУ МНС України в Одеській області і утворено

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Одеської області, що об’єднав підготовку (функціональне навчання) керівного складу, фахівців ЦЗ та професійну підготовку працівників органів управління та підрозділів МНС України, підготовку спеціалістів пожежно- рятувальної служби.

Центр став державною навчально — методичною установою системи освіти у сфері цивільного захисту.

До структури центру увійшли підрозділи: управління;

— обласні курси удосконалення (підвищення кваліфікації) керівних

кадрів;

— обласний методичний кабінет;

— міські курси І категорії міста Одеси;

— міські курси III категорії міста Білгорода-Дністровського;

— міські курси III категорії міста Іллічівська (Чорноморська);

— міські курси III категорії міста Ізмаїла;

— навчально-консультаційний пункт міста Котовська (Подільська); навчальний пункт.

У 2013 році МНС України переформовано в Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Указом Президента України від 16 січня 2013 року № 20/2013 затверджено Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій. ДСНС України стає центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Одеської області стає одним із підрозділів ДСНС.

Революція Гідності 2014 року започаткувала новий етап у розвитку країни. Розпочався процес реформування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

З початком проведення антитерористичної операції (АТО) діяльність ДСНС України спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України. Триває подальша оптимізація структури навчально-методичних центрів ЦЗ та БЖД областей.

На виконання вимог наказу ДСНС України у травні-червні 2015 року в центрі проводяться організаційні заходи щодо об’єднання обласних курсів удосконалення керівних кадрів центру та Одеських міських курсів І категорії, утворюється новий структурний підрозділ центру — обласні та міста Одеси курси удосконалення керівних кадрів І категорії.

В липні-серпні 2015 року на базі міських курсів III категорії у містах Білгород-Дністровському, Ізмаїлі, Іллічівську (Чорноморську) утворюються пункти навчально-консультаційні.

За розпорядженням ДСНС України у серпні-вересні 2015 року навчальний пункт Центру передається у підпорядкування Головного Управління ДСНС України в Одеській області.

Оптимізована структура центру складається з функціональних підрозділів:

— управління;

— обласні та міста Одеси курси удосконалення керівних кадрів 1 категорії;

— обласний методичний кабінет;

— підрозділи забезпечення навчального процесу.

До складу Центру також входять:

— пункт (навчально-консультаційний у м. Білгород-Дністровському);

— пункт (навчально-консультаційний у м. Ізмаїлі);

— пункт (навчально-консультаційний у м. (Іллічівську) Чорноморську);

— пункт (навчально-консультаційний у м. (Котовську) Подільську).

За період існування курсів цивільної оборони області та НМЦ ЦЗ та БЖД Одеської області керівниками були:

начальник обласних курсів ЦО

полковник Дмитрієв Микола Іванович (1965-1973 р.р.);

— начальник обласних курсів ЦО

полковник Дюбов Михайло Григорович (1973-1975 р.р.);

— начальник обласних курсів ЦО

полковник Дяченко Олександр Федорович (1975-1986 р.р.);

— начальник обласних курсів ЦО

капітан 1 рангу Перетятько Володимир Андрійович (1986-1991 р.р.);

— начальник обласних курсів ЦО

полковник Антонюк Віктор Іванович (1991-1998 р.р.);

— начальник обласних курсів ЦО

полковник Короза Олександр Георгійович (1999-2004 р.р.);

— начальник Центру

полковник служби цивільного захисту

Косов Сергій Федорович (2006 р. — листопад 2009 р.);

— т.в.о. начальника Центру

підполковник служби ЦЗ

Козаченко Анатолій Євгенович (листопад 2009 р.-червень 2010 р.);

— начальник Центру

полковник служби цивільного захисту

Федоровський Віктор Борисович (липень 2010 р,- січень 2011 р.);

— начальник Центру

полковник служби цивільного захисту

Макаренко Сергій Олександрович (квітень 2011 — по теперішній час).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *